Kas on võimalik jääda võitjaks kortsudega?

Kortsuteket saab ennetada ja ka pidurdada mingi aja vältel kuid elades pikka emotsioonidest tulvil elu, saavad  kortsud meid ikkagi kätte…

Positiivne on see, et hilisemates eluaastates ei ole kortsujooned enam nii tähtsad meie enesemääratluses❤

 

Toome välja mõned enimlevinud kortsude tõkestamise vahendid.

Botuliinisüstid ehk Botox

Traditsioonilised ja seni kõige kiiremini toimivad ravimeetodid, nagu botuliinisüstid, on näidanud kõrget efektiivsust.

Botox süstemeetodit teostatakse lihaskontraktsioonide vähendamiseks, pärssides atsetüülkoliini vabanemist motoorsetes närvilõppudes.

Sellega lõdvestatakse naha all olevaid lihaseid ja saavutatakse ajutine efekt näokortsude silumiseks. Botoxit süstitakse mitte ainult kortsude lõõgastamiseks vaid ka agressorlihaste aktiivsuse pidurdamiseks, millega seoses tekib suunurkade allavaje. Samuti kaelakortsude leevendamiseks.

Päris riskita see protseduur siiski ei ole. Riskina võib tekkida ptoos (lihase lõtvumise tagajärjel tekkinud ülalao allavaje), näoilmete asümmeetria ja silmade kuivus, mis on tingitud toksiini levikust külgnevatesse lihastesse. Harvadel juhtudel võivad tekkida neelamis- või hingamisraskused, võimalik lihasnõrkus, kui botuliintoksiin levib ettenähtud süstepiirkonnast kaugemale.
Samuti ei ole hästi teada pikaajalise (aastaid) kasutamise järgne botuliintoksiini mõju lihastele ja esteetilisele välimusele. Tavaliselt sellele eriti ei mõelda, et kui lihastegevust koguaeg blokeerida, siis peetub selle loomupärane tegevus, mis omakorda on lähedane lihase atroofiale ehk kõhetumisele. See on haiguslik seisund, mida on võimatu tagasi pöörata. Soovitatav aeg botoxi süstide puhul võiks mitte ületada 2 -te järjestikust aastat.

Täitesüstid ehk Filler

Täitesüstid koosnevad enamuses hüaluroonhappest aga siiski mitte kõik fillerid.

Sellised süstid on erinevaid, mõned on viskoosemad, teised skulptureerivad. HH ei ole päris sama, mis inimese kehas olev looduslik hüaluroonhappe vorm vaid on sünteetiliselt loodud kuid on nahale üldjuhul väga hästi omastatav. Sellise protseduuriga saavutatakse koheselt nähtav kortsupõhja tõus, parandatakse ka lõujoont ja täidetakse koemahtu, mitte ainult kortsudes vaid kogu näo ulatuses, v.a otsmiku prk. Olenevalt valitud süstelahusest ja vanusest sõltuvalt võib olla nähtav tulemus garanteeritud 6 – 24 kuud.
Plussiks on kiire naha visuaalne noorenemine, eriti kuiva ja õhukese naha puhul.

Kuid täitesüstidel on ka negatiivseid tegureid.

Harva esinevad allergiad. Vahel, kui süst ei ole teostatud õigesti, tuleb see lahustada valgu ensüümiga ehk hüaluronidaasiga. Inimesel võib esineda allergiat nii valuvaigistile, hüaluronidaasile kui ka hüaluroonhappele.
Viimasel ajal on hakatud rohkem rääkima ka filleritega kaasnevatest ohtudest. Kui juhtub nii, et geel satub veresoonde, siis võib seeläbi põhjustada veresoonte ummistumise, mille tagajärjeks on kudede kärbumine või lausa pimedaks jäämine. Teadaolevalt on sellised olukorrad siiski üliharvad.

Kui aga muutuda täitesüstidest sõltuvaks, siis ei räägita väga tihti sellest aspektist, et geel, mida pärisnahka süstitakse, ei kao tegelikult koheselt nahast.

Teada on, et see materjal püsib kudedes aastaid, küll mitte sama koha peal, kuhu see süstitud sai vaid hajutatult. Suurem osa süstegeelist väljutatakse organismist loomuliku ainevahetusliku protsessi kaudu aga minimaalne osa sellest jääb nahka kauaks püsima. Kui teostatakse fillereid aastast aastasse, siis võib olla nahaalune doos päris suur. Võib ajapikku ka migreeruda, see tähendab, et materjal liigub pindmisse koesse ehk epidermisesse ja hakkab välja paistma.

Südamele tuleks panna, et kui jääda filleritest sõltuvusse ja paralleelselt ei teostata naha sidekoelist karkassi tugevdavaid aparaatseid hooldusi, siis tuleb arvestada sellega, et võõrmaterjali liigses kuhjumises antakse raskust kudedele juurde. Kuna vananedes on tugistruktuur lõtvunud ja gravitatsioon allapoole, siis ajapikku süvendab liigne täitesüsti mass naha lõtvumist. Vananevas nahas on käivitunud aktiivsed kudesid lõhustavad protsessid ja taasehitus on aeglustunud, mis viib sidekoe hapruseni.
Kui nahk on juba liigselt lõtvunud, siis filleriga näo modelleerimisest enam kasu ei ole. Kui sellisele nahale hakatakse tihedalt fillereid süstima, tekib pundunud ja suur ümmargune nägu sest ainult suurte täitesüstide kogustega saaks näoovaali nooruslikuks modelleerida kuid see ei ole esteetiliselt enam kena. Kahjuks selliseid nägusid võib näha igapäevaselt meie endi hulgas. Parem tulemus saavutatakse siiski kirurgilisel teel.

Millised on kortsuvastased ilusalongide protseduurid?

Neid on palju ja koguaeg nimistu täieneb.

Kõige kergem on teostada loomulikult kortsusid ennetavaid hoolduseid, keskendumine erinevate võimalike tulevaste sihtmärkide (miimika ja lõtvus) probleemidele, toniseerida nahka aga kindlasti teha seda mõõdukalt.

Selleks, et naha sidekude oleks kauem jätkusuutlik, soovitatakse teostada kõige enam raadiolifting protseduure, mis suudavad parandada ja luua uut sidekoelist kollageeni. Samuti mikronõelumise protseduuri, mis ergutab dermise fibroplaste uut kollageeni looma, et naha karkass tiheneks. Nahka uuendada ja tihendada aitavad ka laserprotseduurid.
Miimikakortsude vastane toime on kindlasti mikrovooluprotseduuril, millega on võimalik erinevaid lihasgruppe pingest maandada ja põselihaseid toniseerida, selline hooldus on nii ennetava kui ka kortse pehmendava mõjuga. Miinuseks suur protseduuri kordade arv.

Nahahoolduste võimalused on otsatud, kindlasti rakendatakse palju happekoorimist. Kaudse toimega on ka pindmised ja keskmised keemilised happed, tugevama toimega happed on kortsude ja madalate atroofiliste armide silumise mõttes efektiivsemad aga ka suuremate võimalike komplikatsioonidega. 
Tegelikult annab absoluutselt iga hooldus nahale midagi head, tuleb lihtsalt nahaseisundit õigesti hinnata. Kõik erinevad koorimise ja niisutamise programmid ergutavad naharakke, rääkimata suurepärastest aktiivainetest, mis imendatakse sügavale nahka aparatiivsel moel.

Kas näojooga võib aidata võidelda kortsudega ja naha lõvumisega?

Igapäevased näovõimlemise harjutused on abiks naha vananemise ennetamisel.

Kindlasti on sellel uudsel meetodil omad eelised, eelkõige just lihastoonuse parandamisel, lihaspingeid tuleb maandada ja lihaslõtvust toniseerida.

Selline iseteostatud kodune massaaziprogramm parandab naha ainevahetust, tõstab näokontuuri, mille tagajärjel paraneb näoovaal, samuti kaela toonus. Võivad maheneda ka staatilised kortsud. Siin on kindlasti tähtsal kohal järjepidevus. Akupunktuuri mõjutus on samuti oluline. Kindlasti tuleks läbida näojooga õppeprogramm litsenseeritud koolitaja poolt.

Kas kosmeetikatooted aitavad eemaldada või ennetada kortsusid?

Kui kõrvutada süstemeetodeid või plastilist kirurgiat kosmeetikatoodetega, siis kindlasti ei ole need meetodid kortsude eemaldamise mõistes võrdsed.

Küll aga on kosmeetikal kindel eelis naha parema struktuuri ja niiskuse säilitamise ning enneaegsete kortsude ennetuse osas, samuti pakuvad kosmeetikatooted visuaalset ilu –  nahapooride puhastumist ja klaarimat jume. Ja ärge unustage, et just kosmeetikatoodete edusammud on UV – kaitse.

Siinkohal soovitame lugeda meie blogi, mis räägib põhjalikult naha reageerimisest UV – kiirgusega ja sellest, mida kujutavad endast päikesekaitsekreemid.

Tuleb aru saada, et kosmeetikatooted on eelkõige orienteeritud kortsude ennetusele aga selge on see, et päris kortsuvaba elu ei suuda ükski kreem ega seerum igavesti garanteerida.

Kuid siiski võib tuua kosmeetika ja ravimi kasutamise varal näite, võrdlusena näiteks mingi haigus, mida otseselt välja ravida ei ole võimalik aga inimese elukvaliteeti saab läbi ravimi hästi säilitada.
Sama on ka kosmeetikaga. Näiteks, kui rasunäärmed enam ei tooda piisavas koguses vajalikku rasu ja ka niiskuse defitsiit on suur, siis heal tasemel kosmeetika suudab sellest tekkivad võimalikud kahjud ideaalselt likvideerida või ära hoida.

Kaudselt on naha niisutus ka staatiliste kortsude minimeerimises oluline. Samuti saame tõendada, et UV – kaitsega kosmeetika suudab blokeerida päikesekiiri, mis jällegi on naharakkude kaitse ja mõjutab otseselt kortsujoonte teket.
Kosmeetika suudab kaitsta naha barjääri, samuti suudab see pehmendada sarvkihti.

Vananemise seisukohast on need aspektid ülimalt suure tähtsusega.

Raskem väljakutse kosmeetikal on miimiakortsude minimeerimine või ennetamine.  Oleme Kosmedical blogis “Miks tekivad kortsud” kirjeldanud dünaamiliste kortsude tekkemehhanismi, mis on seotud eelkõige lihaspingetega.

Kosmeetilised neurotransmitteri-inhibiitori peptiidide ülesanne on atsetüülkoliini vabanemise pärssimine, et lõõgastada miimilisi lihaseid. Inhibiitor on negatiivne katalüsaator ehk aine või faktor, mis pidurdab keemilist, biokeemilist või füsioloogilist protsessi.

Kõik kortsujooni ja ülemäärast nahalõtvust pelgavad inimesed saavad endale leida sobiva lahenduse nii ennetuse kui hooldamise läbi, usaldatud spetsialisti abiga on võimalik nahale sobitada õiged protseduurid ja hooldustooted.

Pakume tooteid, mis on vananemisvastase toimega, keskendudes naha puhastamisele, niisutamisele, kaitsele ja kortse lõõgastavale toimele. 

 

24 tundi järjestikust niisutust ja 28 päeva pärast on nahareljeef juba oluliselt elastsem! 3 in 1 toode – mitmeotstarbeline toode, mida võib kasutada seerumi, kreemi või vananemisvastase ja rahustava maskina.…

33.00 sis. KM

Nahka täitva toimega, kontsentreeritud seerum silma ja huuleümbrusele.  Parandab aktiivselt silmalaugude toonust ja elastsust, vähendab silmaaluste "kotikeste" väljanägemist ja vertikaalseid kortsusid suu ümber. Sisaldab spetsiifilisi komplekse, millel on nähtav regenereeriv…

27.00 sis. KM

Kohese toimega kontsentreeritud seerum 4 tüüpi madala molekulmassiga hüaluroonhappega. Pakub kauakestvat niisutust, pinguldab nahka, minimeerib kortsukesi, täiustab naha volüümi ja vormib näoovaali. Selline mitmes molaarsuses esinev hüaluroonhappe seerum annab just…

25.0040.00 sis. KM

Shopping Cart
et Eesti
error: