Kõik, mida pead teadma tselluliidi kohta

Tselluliit on nii kosmeetiline kui ka meditsiiniline probleem, mis mõjutab 80–90% naistest.

Tselluliit on tegelikult täiesti tavaline nähtus igas vanuses naise (ja isegi mõne mehe) jaoks.
 Kuigi paljud tänapäeva naised peavad tselluliiti keha ebatäiuslikkuseks, ei alati suhtutud sellesse alati nii. Seda on kujutatud kuulsatel maalidel ja skulptuuridel, mis ülistavad naise lopsakat vormi. 1900. aastate alguseks põlgasid prantslased aga tselluliitset keha, mida nähti ebaatraktiivsuse tunnusena – ja naised hakkasid seda nägema kui puudust, mida tuleb pagendada. Ameerika ajakirjad kinnistasid seda ideed. Tänapäeval jätkub sama trend, et tselluliit ei ole silmale ilus vaadata. Nüüdseks on lisandunud ka teadmised, et tselluliit ei ole ka ainult välimust puudutav vaid osaliselt ka organismi tervisest  sõltuv.

Kui Sa tunned muret oranžika apelsiinikoore sarnase naha esteetika pärast, siis on olemas tooteid ja hooldusi, mis võimaldavad saavutada siledama välimuse.

Mis on tselluliit?

Tselluliit ei ole rasv, seega unustame selle müüdi. Tselluliit tekib naha dermaalse kihi sidekoe ja vahetult selle all oleva rasvakihi vastasmõju tulemusena. Rasva ladestused suruvad kokku ja moonutavad sidekude, põhjustades kiuliste kudede kiudude kokkutõmbumist või lühenemist. See viib naha nähtavate deformatsioonideni, mida me nimetame tselluliidiks.

Tselluliidi astmed

Siit Sulle väike spikker.

  • ESIMESE ASTME TSELLULIIT on tselluliidieelne aste, kus puuduvad nähtavad märgid, kuigi verevalumid ja lõikehaavad paranevad aeglaselt. Kui nahka õrnalt nimetissõrme ja pöidla vahele vajutada, ilmneb nahal väike “apelsinikoore” efekt. Meie keha sees on verevool väikestes veenides ja kapillaarides peaaegu seiskunud: kudedesse hakkab kogunema lümfivedelik ning mõned valgud võivad vedelikust eralduda ja moodustada kiude.
  •  TEISE ASTME TSELLULIIT. On näha lähedalt lõhkenud veene ja naha värvimuutusi. Verevalumid võivad tekkida isegi kõige väiksematest löökidest. Kerge survega nimetissõrme ja pöidla vahel tundub nahk paksenenud ja puudutustundlikuna. On märgata ka kindlat oranžikat tooni.
  • KOLMANDA ASTME TSELLULIIT. Ilma vajutamata tundub nahk ebaühtlane ja laineline, mis meenutab kangesti madratsi pinda. Nahk on ilmselgelt pundunud, tuues esile poorid ja karvanääpsud. Vedelikupeetus on nüüd püsiv omadus, mis annab nahale klassikalise apelsinikoore välimuse. Verevalumite välimus on spontaanne. Nahk tundub puudutamisel külm. Võib esineda veenilaiendeid ja kui jah, siis need on laienenud ja sageli selgelt nähtavad tselluliidipiirkondade all.
  • NELJANDA ASTME TSELLULIIT. Nahk on hapniku- ja toitainete puuduses, nüüd tekivad kergesti sinikad. Nahk näib olevat paistes ja puudutamisel õrn kudedes oleva vedeliku põhjustatud rõhu tõttu. Nahk tundub nüüd puudutades külm.
  • VIIENDA ASTME TSELLULIIT. Kõik eelmiste staadiumite märgid on näha, kuid nüüd, kui rõhk tõuseb, surutakse veri vastusena metaboolsetele toksiinidele piirkonnast läbi. See põhjustab muidu jaheda naha vahele kuumade punktide tekkimist, muutes selle laiguliseks ja punetavalt kuumaks.
  • KUUENDA ASTME TSELLULIIT. Keha siluett hakkab deformeeruma, moodustades puutetundlikult mahukaid tükke ja muhke. Kõik varasemad tselluliidi astmed on olemas, kuid seisund võib halveneda tänu rasvaretseptorite loomulikule funktsioonile rasva talletamiseks. Kiud muutuvad paksemaks ja arvukamaks, moodustades tohutuid rasvast, vedelikust ja kiudainetest koosnevaid mügarikke, mida tuntakse steatoomidena.

Mis põhjustab tselluliiti?

Tselluliidi täpne põhjus on teadmata, kuid see näib olevat nahapinna all oleva pärisnaha sidekoe ja vahetult selle all oleva rasvkoe kihi vastasmõju tulemus. Naistel on selle kihi rasvarakud ja sidekude paigutatud vertikaalselt. Kui rasvarakud ulatuvad nahakihti, annab see tselluliidi välimuse. Meestel on kudedel risti-rästi struktuur, mis võib seletada, miks neil on väiksem tõenäosus tselluliidi tekkeks kui naistel. Tundub, et tselluliidi ilmnemisega on seotud ka mõned muud tegurid.

Hormonaalsed tegurid ja vanus

Tõenäoliselt mängivad hormoonid tselluliidi tekkes olulist rolli. Östrogeen, insuliin, kilpnäärmehormoonid ja prolaktiin on osa tselluliidi tootmisprotsessist. Üks teooria ütleb, et kuna naiste östrogeen väheneb menopausi lähenedes, väheneb ka verevool nahaalusesse sidekoesse. Madalam vereringe tähendab vähem hapnikku piirkonda, mille tulemuseks on väiksem kollageeni tootmine. Östrogeeni taseme langusega suurenevad ka rasvarakud. Need tegurid muudavad rasvaladestused nähtavamaks. Kui nahaalune rasv tungib läbi nõrgeneva sidekoe, muutub nahajoonis.

Geneetilised tegurid

Tselluliidi teke nõuab teatud geene. Geneetilised tegurid võivad olla seotud inimese ainevahetuse kiirusega, nahaaluse rasva jaotumise, rahvuse ja vereringe tasemega. Need võivad mõjutada tselluliidi tekkimise võimalust.

Dieedid ja elustiil 

Tselluliit ei ole põhjustatud “toksiinidest”, kuigi tervislik eluviis võib aidata riski vähendada. Inimestel, kes söövad liiga palju rasva, süsivesikuid ja soola ning liiga vähe kiudaineid, on tõenäoliselt suurem kogus tselluliiti. Samuti võib see esineda sagedamini suitsetajatel, neil, kes ei tee trenni ja kes istuvad või seisavad pikka aega ühes asendis. Tiheda kummiga aluspesu kandmine läbi tuhara võib piirata verevoolu ja see võib kaasa aidata tselluliidi tekkele. Tselluliit esineb sagedamini inimestel, kellel on liigne rasv, kuid see võib tekkida ka kõhnadel. See esineb tõenäolisemalt pärast 25. eluaastat, kuid see võib mõjutada ka nooremaid, sealhulgas teismelisi.

Tselluliidi eemaldamise protseduurid

Laserravi võib parandada tselluliidi väljanägemist aasta või kauemgi. See hõlmab väga väikese lasersondi asetamist naha alla. Seejärel lastakse laser välja, hävitades koe. Samuti võib see nahka tihendada, suurendades kollageeni tootmist. Paksenenud nahk võib vähendada tselluliidi väljanägemist.

Karboksüteraapia hõlmab süsihappegaasi sisestamist naha alla. Kõrvaltoimete hulka võivad kuuluda verevalumid ja ebamugavustunne pärast protseduuri, kuid osa tselluliiti võib täielikult kaduda.

Rasvaimu. Protseduuri saab läbi viia kohaliku või üldanesteesia all. Kirurg teeb eelnevalt määratud kohtadesse väikesed sisselõiked ja lõhub peenikese toru (kanüüli) abil aeglaste ja sujuvate liigutustega nahaaluse rasva. Nende purustamisel kanüüliga ühendatud vaakumi kaudu imetakse rasv välja.

Krüolipolüüs on teisisõnu rasvarakkude hävitamine läbi nende külmutamise. Kui jahutada keha rasvarakk temperatuurini kuni -11°C, asub see väga aktiivselt soojusenergiat tootma ning langeb selle käigus apoptoosi ehk raku loomulikku surma. Seejärel rasvarakud lõhustuvad ja liiguvad lümfiringe kaudu kehast välja.

 

 

Kosmeetikatooted  tselluliidi ja rasvumise vastu võitlemiseks:

Rasva liigne kogunemine võib avaldada nahale ja kehale väga negatiivset mõju, kiirendades vananemist ja tekitades naha lõtvumist. Toode sisaldab kolme võimsa koostisaine kombinatsiooni, mis aitavad parandada naha toonust ja ebaühtlast…

33.00 sis. KM

Rasvakogumike ladestumine tekitab visuaalse apelsinikoore naha, mis võib olla katsudes tihke ja hiljem ka valulik. Õli koosneb aktiivsetest taimsetest ekstraktidest ja looduslikest õlidest, mis võimaldavad rasvarakkude mõjutamist aktiveeritud vere ja…

30.00 sis. KM

Allahindlus!

Kreem on mõeldud igale nahale, millel on vähem või rohkem nähtavad tselluliidikogumikud.  Tselluliidivastane, keha salendav ja kudesid taastav toime. Aktiivained ründavad konkreetseid rasvhappeid otse ning sulatavad nad. Tootes olevad komponendid…

Original price was: 36.00€.Current price is: 25.00€. sis. KM

Allahindlus!

Meditsiiniline tehnoloogia lokaalseks rasva ja kehakontuuride vähendamiseks - 3,1 cm 28 päevaga! Sellel on tselluliidivastane, salendav ja taastav toime. Toimeained ründavad konkreetseid rasvhappeid otse ning sulatavad nad.  

Original price was: 36.00€.Current price is: 25.00€. sis. KM

Allahindlus!

Keha modelleeriv õli tugevdab naha salenemis- ja kurnatusprotsesse ning silub nahka. Krobeline nahk muutub ühtlasemaks sest rasvarakud pehmenevad ja nahakude terveneb. Aitab sidekude pinguldada ning vähendada naha lõtvumist. Rahustab transrasvhapete…

Original price was: 30.00€.Current price is: 25.00€. sis. KM

Allahindlus!

Kahjuks on nii, et kui tekib liigrasvumine, siis suurenenud kaalunumber võib avaldada nahale ja kehale negatiivset mõju, kiirendades vananemist ja tekitades naha lõtvumist. Kampaania ajal on võimalik soetada kaks omavahel…

Original price was: 63.00€.Current price is: 50.00€. sis. KM

Shopping Cart
error: